کاربر گرامی لطفا تمام بندها و نکات قوانین زیر را با دقت مطالعه نمایید، احراز هویت و فعالسازی حساب کاربری در جتکس به منزله تایید و آگاهی از این قرارداد می باشد.

اول: قوانین کلی

 1. براساس تکلیفی که قوانین مطروحه جمهوری اسلامی ایران علی الخصوص قوانین جرائم رایانه ای و تجارت الکترونیک بر عهده فروشندگان فضای مجازی قرار داده است وبسایت جتکس خود را ملزم به احراز هویت متقاضیان بر اساس مدارک تصویر کارت ملی، کارت بانکی (با پوشش تاریخ اعتبار و CCV2 بانکی) و شماره همراه نموده است تا چنانچه هرگونه استفاده نادرست از سرویس های جتکس انجام شد اطلاعات احراز هویت در اختیار مراجع ذیصلاح قرار گیرد البته پوشیده نیست که اطلاعات کاربر رمزگذاری می گردد تا مورد سوء استفاده افراد غیر قرار نگیرد. (۱٫۱)
 2. استفاده از خدمات جتکس برای خرید و فروش کالاهای غیرمجاز، محصولات دارای حق کپی رایت و … ممنوع بوده با شخص خاطی برخورد خواهد شد. (۱٫۲)
 3. کاربران پس از عضویت در جتکس می بایست بصورت قدم به قدم احراز هویت شوند. ما برای تایید هویت از شما مدارک شما را درخواست و بررسی می کنیم و شماره های تماس شما نیز بصورت خودکار تایید می شوند. (۱٫۳)
 4. افراد زیر سن قانونی (زیر ۱۸ سال) مجاز به ثبت نام در جتکس نمی باشند. (۱٫۴)
 5. جتکس متعهد می شود که تمامی اطلاعات هویتی و ارتباطی کاربرانش را بصورت مخفیانه نگهداری نماید و آن ها را نزد کسی فاش نکند. مگر در مواردی که بر حسب دستور مقامات دارای صلاحیت مجبور به انجام این عمل شود. (۱٫۵)
 6. کاربران می بایست حتما برای ورود و استفاده از خدمات جتکس توسط صفحاتی که آدرس https://jetex.ir را دارند و توسط گواهینامه امنیتی ssl پشتیبانی می شوند استفاده کنند. بدیهی است عواقب استفاده از صفحات متفرقه یا ناامن به عهده شخص کاربر می باشد. (۱٫۶)
 7. هیچ تراکنشی نه به‌ صورت ورودی و نه به‌ صورت خروجی از حساب‌ها و کارت‌های دارای نام متفاوت با نام کاربر عضو مورد پذیرش نیست و جتکس وجه ورودی را (در صورت انتقال از کارت یا حساب با نام شخصی به‌ جز شخص واردکننده وجه) تنها با دستور مقام قضایی به‌ حساب مبدأ برگشت خواهد زد. به‌ طور مثال اگر کاربری با نام X در جتکس عضو شده و با کارت فرد دیگری به نام Y اقدام به خرید کند، جتکس وجه را با کسر کارمزد بانکی احتمالی به‌حساب Y برگشت خواهد زد. در مورد وجه خروجی نیز از کاربر خواسته می‌شود تا حساب‌ها و کارت‌های به نام خود را وارد کرده و از واردکردن اطلاعات حساب‌های متفرقه، خودداری کند. (۱٫۷)
 8. هیچ تراکنشی نه به صورت ورودی و نه به صورت خروجی (خرید یا فروش) از حساب های دارای نام متفاوت با نام کاربر عضو مورد پذیرش نیست و جتکس وجه ورودی را (در صورت انتقال از حساب ارزی با نام شخصی به جزشخص وارد کننده وجه) تنها با دستور مقام قضایی به حساب مبدا برگشت خواهد زد. به‌ طور مثال اگر کاربری با نامX در جتکس عضو شده و با استفاده از حساب کاربری به نام Y اقدام به فروش ارز کند، جتکس وجه را با فقط با دستور مقام قضایی و همچنین کسر کارمزدهای احتمالی به‌حساب Y برگشت خواهد زد. (۱٫۸)
 9. جتکس می‌تواند در هر زمان که به فعالیت یا اطلاعات هویتی کاربری مشکوک شد، حساب کاربر را توقیف و مدارک هویتی و شناسائی بیشتر را از کاربر درخواست کند. در صورتی که شخص از ارسال مدارک یا موارد درخواستی خودداری فرماید حساب وی تا زمان دریافت حکم قضایی مسدود می گردد و سفارشات وی تا آن زمان معلق خواهد ماند. (۱٫۹)

دوم: قوانین افتتاح حساب

 1. کاربر تنها مجاز است با استفاده از اطلاعات هویتی خودش اقدام به ثبت نام نماید. مسئولیت ارسال اطلاعات نادرست و اشتباه بصورت سهوی یا عمدی به عهده کاربر می باشد. (۲٫۱)
 2. کاربر تنها مجاز است با استفاده از آی پی ایران و بدون بهره گیری از ابزارهای رفع محدودیت، اقدام به ثبت نام و ارسال مدارک نماید. (۲٫۲)
 3. شماره موبایل کاربر می بایست بصورت همیشگی در دسترس وی باشد زیرا تایید شماره موبایل بصورت دوره ای انجام می شود و عواقب ناشی از عدم دسترسی به شماره موبایل به عهده کاربر است. (۲٫۳)
 4. افتتاح حساب در جتکس می بایست توسط خود کاربر انجام شود و اقدام برای ساخت حساب نزد جتکس برای دیگران مجاز نیست. انجام این عمل باعث مسدود شدن حساب کاربری خواهد شد. (۲٫۴)
 5. ساخت حساب های متعدد توسط یک کاربر در جتکس ممنوع بوده و انجام این عمل باعث مسدود شدن تمامی حساب های کاربر می شود. (۲٫۵)
 6. استفاده از شماره موبایل های تکراری در چند حساب ممنوع بوده و باعث مسدود شدن تمامی حساب های کاربر می شود. (۲٫۶)
 7. افتتاح حساب در جتکس ، به معنی آگاهی از سرویس های موجود و قوانین استفاده از آن ها است. (۲٫۷)

سوم: قوانین احراز هویت

 1. براساس تکلیفی قوانین مطروحه جمهوری اسلامی ایران علی الخصوص قوانین جرایم رایانه ای و تجارت الکترونیک بر عهده فروشندگان فضای مجازی قرار داده است وب سایت جتکس خود را ملزم به احراز هویت متقاضیان با مدارک تصویر کارت ملی، کارت بانکی(با پوشش تاریخ و CCV2 بانکی) و شماره همراه (ایمیل و شماره ثابت اختیاری) می نماید تا در صورت استفاده غیر مجاز از سرویس های جتکس اطلاعات مزبور در اختیار مراجع قانونی قرار گیرد. بدیهی می باشد که اطلاعات احراز هویت رمزنگاری شده تا مورد سوء استفاده افراد غیر قرار نگیرد. (۳٫۱)
 2. ویرایش یا دستکاری مدارک غیر مجاز بوده و به هیج عنوان قابل تایید نیستند. ضمنا کاربر بصورت مادام العمر از فعالیت در جتکس منع خواهد شد. (۳٫۲)
 3. تمامی مدارک ارسال شده می بایست دارای اعتبار باشند و مدارک بدون اعتبار تایید نخواهند شد. (۳٫۳)
 4. کاربر می بایست تمامی مدارک مورد نیاز را به شکل صحیح مطابق با نمونه ها و توضیحات ارسال نماید. (۳٫۴)
 5. استفاده از شماره موبایل یا شماره ثابت متعلق به دیگران غیرمجاز است و در صورت مشاهده با کاربر خاطی طبق قوانین و نظر کارشناس مربوطه برخورد خواهد شد. بدیهی است مدارک هویتی و سفارشات کاربر تا زمان تصمیم نهایی مسدود می گردد.
 6. تمامی مدارک ارسالی اعم از کارت شناسایی ملی، شناسنامه، پاسپورت، گواهینامه رانندگی و کارت بانکی باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند. (۳٫۵)
 7. تصاویر ارسالی کاربر باید دارای کیفیت و وضوح مطلوبی باشد. (۳٫۶)

چهارم: قوانین استفاده از حساب

 1. تمامی خرید و فروش های کاربر می بایست توسط کارت بانکی تایید شده صورت پذیرد. بدیهی است سفارشاتی که با استفاده از کارت های بانکی تایید نشده انجام شوند بصورت خودکار تا زمان بررسی های لازم معلق بماند. (۴٫۱)
 2. در صورتی ک کاربر اطلاعات حساب کاربری خود را در اختیار شخص دیگری قرار دهد جتکس مجاز است حساب کاربری وی را مسدود نماید. (۴٫۲)
 3. خرید و فروش ارزهای دیجیتال برای دیگران غیر مجاز بوده و ممکن است برای شخص صاحب حساب ایجاد مشکلات قضایی و مالی نماید. بدیهی است مسئولیت های ناشی از عدم رعایت این بند به عهده شخص صاحب حساب کاربری می باشد. (۴٫۳)
 4. خرید ارزهای مختلف از طریق پنل کاربری در سیستم جتکس شامل کامزد متغیری می باشد که در تمامی سفارشات به مبلغ سفارش افزوده شده و در درگاه پرداخت بانکی قابل مشاهده می باشد. این کارمزد بین ۵الی ۸ درصد متغیر بوده و بررسی مبلغ هنگام پرداخت به عهده مشتری می باشد. (۴٫۴)
 5. کاربران می بایست در حفظ اطلاعات کاربری خود کوشا باشند و از انتشار آن ها خودداری نمایند. مسئولیت نگهداری و استفاده از حساب کاربری در جتکس به عهده کاربر می باشد. (۴٫۵)
 6. استفاده از خدمات ارزی جتکس برای شارژ سایت هایی که به واسطه قوانین موجود در کشور غیرمجاز تلقی می شوند مانند سایت های شرط بندی و … ممنوع می باشد. بدیهی است جتکس موظف است در صورت مشاهده از ارائه خدمات به کاربر خودداری فرمایید و در صورت نیاز که توسط کارشناسان جتکس بررسی خواهد شد سفارشات کاربر را بصورت ورودی و خروجی (خرید و فروش) معلق نماید. (۴٫۶)
 7. کاربران می‌توانند در صورت عدم تمایل به فعالیت، حساب کاربری خود در جتکس را بنا به درخواست خود از طریق تیکت، متوقف کنند. جتکس کاربر موردنظر را توقیف می‌کند اما از پایگاه داده‌های خود حذف نمی‌کند. این کار به‌منظور نگهداری جزئیات کاربران و تراکنش‌های آن‌ها، انجام می‌شود. (۴٫۷)
 8. جتکس اجازه دارد، کاربرانی که خلاف قوانین فوق را اجرا می‌کنند متوقف کرده و تصمیم‌گیری نهائی در مورد حساب کاربری آن را به‌صراحت به کاربر متخلف اعلام نماید. (۴٫۸)

پنجم: سلب مسئولیت

 1. جتکس تمامی مسئولیت های ناشی از استفاده نادرست کاربران از حساب کاربری آن ها نزد جتکس را از خود سلب می کند. (۵٫۱)
 2. جتکس تمامی مسئولیت های ناشی از استفاده نادرست کاربران از خدمات و سرویس های ارائه در جتکس را بصورت کلی از خود سلب می نماید. (۵٫۲)
 3. جتکس تمامی سرویس های موجود را بصورت صحیح و کامل به کاربر ارائه می کند و روش استفاده از آن ها و همچنین مقصد استفاده به هیچ عنوان به جتکس مربوط نمی گردد. (۵٫۳)
 4. تحقیق در مورد روش معامله و عملکرد سایت مبدا و همچنین اعتبار آن ها به عهده کاربر بوده و در صورتی که سایت مبدا اقدام به هرگونه کلاهبرداری یا بدعهدی نماید، جتکس هیچگونه مسئولیتی برای پیگیری های بعدی به عهده ندارد. (۵٫۴)

هر گونه تغییر در متون و بندهای این قرارداد توسط راه های ارتباطی مختلف به اطلاع کاربران گرامی خواهد رسید، اما بررسی این قرارداد به صورت دوره ای برای اطلاع از تغییرات نیز وظیفه کاربر تلقی می گردد.